BSG 4 wint met grote cijfers

BSG 4 sloot 2015 af met een flinke overwinning uit tegen Hoogland 3. Met slechts 3 remises op 8 borden werd het uiteindelijk 6.5 – 1.5. Kees Jan van Dolder was weer als eerste klaar. Dit keer won hij door een tegenstander die een combinatie in eerste instantie zag, maar in tweede instantie vergat. Met een stuk minder overleefde hij de daarop volgende aanval niet.

Hierna was het Melchior die zijn jeugdige tegenstander oprolde door met zwaar geschut achter diens pionstructuur neer te strijken. Daarop volgde een remise van Eddy, de details heb ik gemist. Teun de Haan tekende 3.5 – 0.5 op. Hij wist knap de toren van zijn tegenstander te pennen, miste helaas de winnende zet, en zo ontsprong zijn tegenstander even de dans. De pluspion bleek uiteindelijk genoeg voor de overwinning. Kees Beijen speelde een remise, die tot het laatste stuk werd uitgekauwd. Ruben zette zijn tegenstander klem en won zo knap een kwaliteit, en vervolgens het eindspel. Wim Vijvers speelde een spannende wedstrijd tegen een mobiele telefoon vader (die echter minder stoorde dan het Kerstkoor in de kerk die overduidelijk het repertoire aan het bijschaven waren). Zie hier de volgende stelling met deskundig kommentaar van de maestro zelf:
Bord 5 fragment W. Vijvers - J. van Ophem
Hierbij een aardig moment uit de wedstrijd Hoogland 3 tegen BSG 4:
Ik speelde met wit 33. Ld2, een valstrik. Als zwart de kwaliteit probeert te redden door de loper te pinnen met 33. Td4, volgt 34. Dxd4 en wint (op 34. Dh5 heeft wit nog 35. Da1). Zwart speelde 33. Tdf8 en verloor de kwaliteit. En tien zetten later de partij.
Tot slot was er de team-captain die pas bij het derde remise aanbod overstag ging: Na een goede opening bleef er een eindspel met lopers van ongelijk kleur. Cees Jan had de ruimte maar dreigende vrijpionnen hielden de lopers in de ban.
Nu was Hoogland 3 niet van plan om Sinterklaas te spelen, maar met 17 bordpunten kan BSG 4 gerust Kerstfeest gaan vieren. Op naar 2016 !
De persoonlijk resultaten in deze wedstrijd vindt u op de SGS-website.

Geef een reactie