Op papier zou het tegen het eerste team van Hoevelaken moeten lukken… Maar in de praktijk bleef het lang spannend afgelopen maandag-avond.
Als eerste twee waren Joris en Bert Kieboom (bord 6 resp. 3) klaar. Joris had, vanuit een best ingewikkelde opening een pluspion weten te bemachtigen. In het eindspel was het snel uit. Bert Kieboom kwam een beetje moeilijk uit de opening, probeerde een afruil maar die verliep niet voorspoedig. Zijn tegenstander kon uiteindelijk met zijn dame de zwarte stelling binnendringen en zo de partij beslissen.
Op bord 2 leek de partij van Cees Jan – na een dolle afruilpartij – gunstig te staan. Alleen maakte Cees Jan de fout om met zijn toren van de onderste rij af te gaan, waardoor er een klassieke mat-situatie ontstond en een toren voorsprong niet mocht baten.
Melchior wees remise af (op de andere borden zag het er niet hoopvol uit), maar had ook geen plan om te winnen, met een halfje als resultaat.
Gelukkig had Harold op bord 8 zijn tegenstander goed in bedwang en was het alleen nog een kwestie om de juiste matvoering te vinden en die vond hij ook.
Onbetwiste held van de avond was de (net benoemde) eerste bordspeler Rik. Met zwart was hij bezig met zijn vertrouwde opstelling maar het was dringen met de verdediging van punt e5. Zijn winst was uiteindelijk te danken aan een wat te optimistische tegenstander Martin Veldhuizen, die na een torenoffer een tussenzet miste. Martin trok alle registers open, maar Rik hield het hoofd koel en won.
Hierdoor kwam BSG op 1 bordpunt voorsprong.
Zonder geluk vaart niemand wel en Bert Balke had geluk. In tijdnood wist hij de partij af te wikkelen naar een minpion. Helaas lette zijn tegenstander Daan van Pel niet goed op en gaf een toren en daarmee de partij weg, waarmee de winst voor BSG binnen was.
Bij Jeroen Olislagers waren er zakdoeken te kort. Zwaar verkouden raakte hij bij een aanval veel hout kwijt, maar zijn tegenstander had moeite om dat in winst om te zetten. Na vele gemiste kansen deed een pion promotie Jeroen de das om.
4,5 – 3,5 in het voordeel van BSG. De uitslag kunt u hier vinden.